fbpx

PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

INSTRUKCJE

Witaj w świecie SPYKE! Dziękujemy za zakup naszych produktów. Chcemy, żeby służyły Ci przez wiele lat. Poniżej krótka instrukcja, jak dbać o sprzęt SPYKE.

 

PRZECHOWYWANIE I PIELĘGNACJA – SKÓRA

  1. Po każdym użyciu zaleca się przetarcie odzieży wilgotną szmatką.
  2. W przypadku trudnych do usunięcia plam użyj delikatnego mydła i wody lub środka czyszczącego do skórzanej odzieży motocyklowej. Po wyczyszczeniu wysusz ubranie ręcznikiem. Nie używaj gorącej wody ani żadnego innego rodzaju środka czyszczącego lub rozpuszczalnika.
  3. Nie zaleca się używania odzieży skórzanej podczas deszczu – z czasem spowoduje to wysuszenie skóry i utratę wytrzymałości i miękkości.
  4. Jeśli odzież zamoknie, pozwól jej naturalnie wyschnąć. Nie wykręcaj ani nie umieszczaj w bezpośrednim świetle słonecznym lub przy źródłach ciepła o temperaturze pow. 40˚C.
  5. Przechowywanie: strój powinien być powieszony pionowo na dołączonym wieszaku w chłodnym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Dzięki temu zachowa właściwy kształt.

 

PRZECHOWYWANIE I PIELĘGNACJA – ODZIEŻ TEKSTYLNA

  1. Po każdym użyciu zaleca się przetarcie odzieży wilgotną szmatką lub gąbką.
  2. W przypadku trudnych do usunięcia plam użyj delikatnego mydła i wody. Nie używaj środków czyszczących ani rozpuszczalnika.
  3. Odzież tekstylną można zanurzyć w wodzie i prać ręcznie po wcześniejszym wyjęciu protektorów.
  4. Przechowywanie: strój powinien być powieszony pionowo na dołączonym wieszaku w chłodnym, suchym miejscu.

 

KONSERWACJA

  1. Po każdym użyciu sprawdź odzież pod kątem zużycia w najbardziej intensywnie eksploatowanych miejscach oraz przy zamkach i zapięciach. Jeśli widać zużycie, dziury albo zapięcie nie działa prawidłowo, to znaczy, że będzie trzeba dokonać naprawy lub wymiany.
  2. W razie wypadku należy dokładnie sprawdzić odzież pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Przetarcia, dziury i/lub zerwanie szwów wymagają naprawy lub wymiany. Po każdym uderzeniu należy zdjąć protektor i gruntownie go sprawdzić oraz wymienić przy najdrobniejszej wątpliwości – nawet jeśli odzież nie ma widocznych uszkodzeń.
  3. Pakowanie do wysyłki: włóż odzież do torby polietylenowej, a następnie w karton, aby zapobiec zawilgoceniu lub zgnieceniu w transporcie.
  4. Protektory mają certyfikat EN1621-1. Należy je wymieniać na te same modele. Nie wolno ich wymieniać na inne ochraniacze ani ochraniacze innych producentów.